KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckningar 12732047

nr 1273 2047

Carl Kylberg

(1878-1952), Sverige

Teckningar, 3 st. Proveniens familjen Kylberg fram till 2019. Ej signerade, lösa blad

Carl Kylberg, svensk bildkonstnär född 1878, död 1952.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 2 september 2019
kl 19:46:54

2/9 17:24:08 1      Vinnande bud

Carl Kylberg

Läs mer om Carl Kylberg